Израелски специјалци убиле тројца Палестинци на Западниот брег


Портпаролот на палестинскиот претседател Махмуд Абас ја осуди, како што рече, „опасната израелска ескалација“, наведувајќи дека тројца Палестинци биле убиени ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска денеска изјави дека ќе ги суспендира контроверзната практика на ноќни напади во палестинските домови на Западното крајбрежје чии цели се ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од 2018 година, претставникот на Катар патуваше со милиони долари во куфери од Доха до аеродромот „Бен Гурион“ во Тел Авив, по што беше придружуван ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Радио станицата на движењето Хамас јави дека ноќеска израелски авиони нападна палестински камп за обука, што е прв израелски напад по прекинот на огнот од ...
| | веќе видена | слични

Радиостаниците под контрола над исламистичкото движење Хамас кое го контролира Појасот Газа известија дека изминатата ноќ кон средата израелски борбен авион ...
| | веќе видена | слични

Израел изврши воздушни напади врз Појасот Газа откако палестинските групи од енклавата испратија запалливим балони кон јужниот дел на Израел. Војската тврди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израел синоќа ги бомбардираше позициите на Хамас, со тоа беше прекршено примирјето во Појасот Газа, јавуваат светските агенции.Израелската страна тврди дека ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска подоцна потврди дека нејзините авиони ги нападнаа воените објекти на Хамас во појасот Газа, како одговор на лансирањето на запалливи балони, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 362 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 855 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 363 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелски специјалци убиле тројца Палестинци на Западниот брег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: