НОВ НАЈБОГАТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ: Кој ги симна Безос и Маск од врвот?

3 копии

Џеф Безос го проширува својот станбен имот на Менхетн, купувајќи уште еден стан за 16,13 милиони долари во 24-катна зграда Century Condominium спроти Медисон ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Извршниот директор на светската компанија број еден во луксузни производи ЛВМХ(Луј Витон, Диор …), Французинот Бернард Арно, во понеделникот накратко се најде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Безос, чиј имот се проценува на 167 милијарди долари, нема да ја напушти компанијата. Основачот на Амазон, 57-годишниот Џеф Безос, изјави дека ќе се повлече од ...
| | веќе видена | слични

Основачот на Амазон, Џеф Безос (57), денеска објави дека ќе се повлече од функцијата извршен директор на компанијата на 5 јули и дека на таа позиција ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, истакна дека оние 400-ни илјади кои не гласаа за Заев и оние ...
сите 353 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев смета дека не може да влечат назад, а Владата да води напред. Затоа повика во вториот круг на изборите, да се гласа ...
сите 232 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин го одобри предлогот за воведување неработна платена недела за работниците во Русија, која се воведува поради катастрофалните ...
сите 597 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидат на СДСМ во емисијата 24 анализа изрзи благодарност до гласачите за СДСМ истакна дека не гледа инцидент во случајот со сопирањето на ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 301 | | | веќе видена

Плоштадот „Крушевска република“ ќе добие нов и модерен изглед, а со тоа граѓаните и туристите добиваат ново уредено катче. Ова го вети Кирил Пецаков, ...
сите 40 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВ НАЈБОГАТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ: Кој ги симна Безос и Маск од врвот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: