Врвниот словенечки имунолог тврди дека ковид 19 во Европа целосно би можел да исчезне за три до четири месеци


Вирусот корона во повеќе наврати ја покажа својата непредвидливост, па затоа е тешко со сигурност да се каже кога може да се очекува крај на пандемијата, но ...
| | веќе видена | слични

Само 71.060 граѓани се вакцинирани досега со две дози од вакцината против ковид-19 и може да се каже дека имаат шанса да развијат имунитет против болеста. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полека наближуваме до важната граница од 20 нови случаи за 14 дена на 100.000 жители, границата на прв степен на ризик од ширење на заразата, односно нивото на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија нема регистрирано смртен случај со примени две дози вакцина и стекнат имунитет, соопштуваат од Министерството за здравство. Според податоците ...
| | веќе видена | слични

Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија како гостин во РТС објасни дека истражувањето на ИНЕП покажува дека вакцините од ...
| | веќе видена | слични

Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна енергија за РТС вели дека нема потреба да се брза со вакцини за мали деца. Таа појасни и кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Д-р Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија истакна дека епидемиолошката состојба во земјата е добра, благодарение на големиот ...
| | веќе видена | слични

Самите бројки кажуваат дека нешто се случува не само кај нас и во светото, крајот се наѕира што е знак дека нашата популација стекнала имунитет, вели д-р Сашко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
сите 421 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врвниот словенечки имунолог тврди дека ковид 19 во Европа целосно би можел да исчезне за три до четири месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: