Врвниот словенечки имунолог тврди дека ковид 19 во Европа целосно би можел да исчезне за три до четири месеци


Вирусот корона во повеќе наврати ја покажа својата непредвидливост, па затоа е тешко со сигурност да се каже кога може да се очекува крај на пандемијата, но ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19. Како што ...
| | веќе видена | слични

Само 71.060 граѓани се вакцинирани досега со две дози од вакцината против ковид-19 и може да се каже дека имаат шанса да развијат имунитет против болеста. ...
| | веќе видена | слични

Полека наближуваме до важната граница од 20 нови случаи за 14 дена на 100.000 жители, границата на прв степен на ризик од ширење на заразата, односно нивото на ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија нема регистрирано смртен случај со примени две дози вакцина и стекнат имунитет, соопштуваат од Министерството за здравство. Според податоците ...
| | веќе видена | слични

Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија како гостин во РТС објасни дека истражувањето на ИНЕП покажува дека вакцините од ...
| | веќе видена | слични

Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна енергија за РТС вели дека нема потреба да се брза со вакцини за мали деца. Таа појасни и кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Д-р Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија истакна дека епидемиолошката состојба во земјата е добра, благодарение на големиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројките кажуваат дека нешто се случува во светски рамки, првпат глобално се соочуваме со непозната работа. Крајот се наѕира, што е знак дека нашата популација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 111 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 120 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 150 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжи со барањето за одговорност и оставки поради пожарот во модуларната болница во Тетово, а од Владата повикуваат трагедијата да ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врвниот словенечки имунолог тврди дека ковид 19 во Европа целосно би можел да исчезне за три до четири месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: