Д-р Пановски: Со сегашното темпо на вакцинација, можен е колективен имунитет до крајот на август

Само 71.060 граѓани се вакцинирани досега со две дози од вакцината против ковид-19 и може да се каже дека имаат шанса да развијат имунитет против болеста. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот Дејан Трајковски од Техничкиот факултет во Битола кои секојдневно прави ковид анализи за состојбата со вирусот во земјава на Фејсбук предупредува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во однос на најавите дека можно е да почне вакцинација на децата од 12 до 16 години д-р Никола Пановски вели дека тие лесно го поминуваат ковидот и не треба да ...
| | веќе видена | слични

Ист е процентот на случаи со појава на тромбоза при примањето на „Фајзер“, како што и со „Астразенека“, но и понатаму граѓаните ја фаворизираат вакцината на ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата спласнува полека, мерките се олабавуваат. После повеќе од една година е дозволено организирање на прослави и свадби на отворено со ограничен број ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проф. д-р Нико Беќаровски од Институтот за токсикологија во своето гостување во емисијата „Студио 10” на „Телевизија 24” во однос на вакцините рече дека ист е ...
| | веќе видена | слични

Големиот пад на бројот на новозаразени од Ковид-19 кај нас се должи на топлото време, а не на колективниот имунитет, смета проф. д-р Нико Беќаровски. ...
| | веќе видена | слични

Проф. д-р Нико Беќаровски од Институтот за токсикологија, при гостувањето во емисијата "Студио 10" на "ТВ24" зборуваше за коронавирусот, различните симптоми, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Нов извештај на ЕУ. Стари чекалници на Западен Балкан. Од Скопје и Тетово ќе зависи идното парламентарно мнозинство. Паѓа довербата кон СДСМ, но ДУИ со ...
сите 169 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Целта е да се уплашат граѓаните, да се поделат преку закани кои уште по првиот круг се упатуваат. Наследството на ВМРО-ДПМНЕ и во Скопје и во другите општини е ...
сите 157 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Пановски: Со сегашното темпо на вакцинација, можен е колективен имунитет до крајот на август

Од:
До кого (е-маил):
Порака: