Д-р Марија Гњатовиќ ги расчисти дилемите: Еве кој треба да ја прими третата доза од вакцината на Синофарм

Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна енергија за РТС вели дека нема потреба да се брза со вакцини за мали деца. Таа појасни и кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од година и половина по почетокот на пандемијата на корона вирусот, се уште има многу непознати работи за вирусот САРС-КоВ-2, вклучувајќи го и прашањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вирусологот Ана Глигиќ рече дека за еден вид вирус како корона (РНК), мутациите се нормални и објаснува дека тоа е жестока борба на вирусот да преживее на ...
| | веќе видена | слични

Зошто има толку многу мутации и дали треба да се плашиме поради истите, на српската телевизија Прва зборуваше вирусологот д-р Ана Глигиќ: „Ова е нормално за ...
| | веќе видена | слични

Истражувачки тим од Универзитетот Рокфелер открил дека антителата што природно се појавуваат кај пациенти со корона, стануваат сè подобри во неутрализирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Нов извештај на ЕУ. Стари чекалници на Западен Балкан. Од Скопје и Тетово ќе зависи идното парламентарно мнозинство. Паѓа довербата кон СДСМ, но ДУИ со ...
сите 169 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Целта е да се уплашат граѓаните, да се поделат преку закани кои уште по првиот круг се упатуваат. Наследството на ВМРО-ДПМНЕ и во Скопје и во другите општини е ...
сите 157 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Марија Гњатовиќ ги расчисти дилемите: Еве кој треба да ја прими третата доза од вакцината на Синофарм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: