Д-Р ГЊАТОВИЌ: Вакцините на Фајзер, АстраЗенека и Спутник развиваат имунитет порано од Синофарм

Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија како гостин во РТС објасни дека истражувањето на ИНЕП покажува дека вакцините од ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од година и половина по почетокот на пандемијата на корона вирусот, се уште има многу непознати работи за вирусот САРС-КоВ-2, вклучувајќи го и прашањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вирусологот Ана Глигиќ рече дека за еден вид вирус како корона (РНК), мутациите се нормални и објаснува дека тоа е жестока борба на вирусот да преживее на ...
| | веќе видена | слични

Следниот состанок на Комисијата за заразни болести ќе биде пред 15 јуни кога ќе се разгледува можноста за укинување на полицискиот час. Болниците полека се ...
| | веќе видена | слични

Зошто има толку многу мутации и дали треба да се плашиме поради истите, на српската телевизија Прва зборуваше вирусологот д-р Ана Глигиќ: „Ова е нормално за ...
| | веќе видена | слични

Истражувачки тим од Универзитетот Рокфелер открил дека антителата што природно се појавуваат кај пациенти со корона, стануваат сè подобри во неутрализирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 194 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-Р ГЊАТОВИЌ: Вакцините на Фајзер, АстраЗенека и Спутник развиваат имунитет порано од Синофарм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: