РУСИЈА ЛАНСИРА НОВА КРИПТОВАЛУТА! Ни пристига новата дигитална рубља!

Време зa читање: 2 минути Милионерот и поранешен криптоскептик Карл Икан размислува за потенцијална инвестиција од милијарда и пол долари во дигитални валути. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Се чини дека последната распродажба на биткоинот ги отвори апетитите на долгорочните инвеститори за повеќе од кога било да ги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Најпосакуваното прашање во историјата на инвестиции и трговија е купете сега или почекајте додека цената не се намали. Сите бараат ...
| | веќе видена | слични

Закрепнувањето на пазарот на крипто-валути се опоравува втор ден по ред, а најпопуларните дигитални токени повторно растат. Биткоинот се тргува по цена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 360 | | | веќе видена

Како што пренесува BBC пред два дена, според статистиката на Одделот за образование (ДФЕ) покажува дека во Англија во втората половина на септември: 102.000 ...
сите 315 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот предизборен митинг во Делчево потенцираше дека додека оваа власт на СДСМ ме престанува да краде, ...
сите 654 | | | веќе видена

Умерен оптимизам покажува Владата во однос на можноста за надминување на блокадата од Софија во наредните месеци. Главното прашање од кое зависи евентуалниот ...
сите 247 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 131 | | | веќе видена

Разбојник ограбил аптека во скопската населба Аеродром. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.Според информациите на МВР, вчера во ...
сите 295 | | | веќе видена

Клечовце, кое некогаш беше општина, денес е тотално заборавено и отсечено од Куманово. Со нашиот проект за патно поврзување на с. Клечовце со с. Тромеѓа ќе се ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУСИЈА ЛАНСИРА НОВА КРИПТОВАЛУТА! Ни пристига новата дигитална рубља!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: