Криптовалута порасна за 1000% преку ноќ со лажна вест

Ел Салвадор размислува за воведување на биткоинот како законско средство за плаќање, што би ја направило првата земја во светот што ќе го направи тој чекор. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на централноамериканската држава Салвадор, Наџиб Букеле (39) преку видео порака на конференцијата за биткоини во Мајами објави дека следната ...
| | веќе видена | слични

Наиб Букеле, претседателот на Ел Салвадор, објави дека биткоинот ќе стане официјално средство за плаќање во таа земја. Доколку Конгресот ја поддржи идејата на ...
| | веќе видена | слични

Доколку неговиот план биде поддржан од Конгресот, оваа централноамериканска држава ќе стане прва во светот што формално ќе ја прифати дигиталната валута. ...
| | веќе видена | слични

Биткоинот ќе стане законско средство за плаќање во Салвадор. Претседателот на оваа централноамериканска, Наџиб Букеле кој има 39 години се обрати на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Ел Салвадор, Најиб Букеле, сака биткоинот да биде легално средство за плаќање во земјата. Тој се надева дека парламентот ќе го поддржи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 359 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 264 | | | веќе видена

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ, изјави Драган ...
сите 191 | | | веќе видена

Зачудува што премиерот и владата наместо да си ја работат својата работа, прифатија неразумна реторика дека поразот, или победата на локални избори треба да ја ...
сите 137 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 258 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Криптовалута порасна за 1000% преку ноќ со лажна вест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: