Кинеските “рудари” ги запреа тргувањата со криптовалути

Време зa читање: 2 минути Двајца брокери од Кина, тргувањето со криптовалути преку Интернет го гледаат како натпревар помеѓу разни земји во светот. Футу и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Американскиот милијардер и инвеститор Карл Икан планира да влезе на пазарот на криптовалути со стил со инвестиција од повеќе од милијарда долари во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Браво, Зоран, одлично, Заев! Станувате се’ повеќе политички агилни во вашите изјави за Бугарија.Ова, покрај другото, му го порачува бугарскиот европратеник ...
сите 87 | | | веќе видена

Модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди, a планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе ...
сите 523 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со Генералниот секретар на ...
сите 182 | | | веќе видена

Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја ...
сите 209 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 59 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски и денеска упати обвинувања за случајот со, како што тврди, скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод.Тој повторно ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинеските “рудари” ги запреа тргувањата со криптовалути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: