Мицкоски: Граѓаните се спремни за промени, затоа што со оваа локална и централна власт само тонат и немаат никаква помош


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фесјбук профил соопшти дека се сретнал со жителите на село Прдејци и Општинските комитети Гевгелија и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување на емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија кажа дека ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да разговара со ...
| | веќе видена | слични

„Уште пред би рекол три години зборувавме за оваа тема и зборувавме дека компанија блиска до фамилијата Заеви, блиска до фамилијата на власт практично извршува ...
| | веќе видена | слични

„Еден од двајцата сопственици кој што се жртва на овој рекет, на оваа изнуда, дојде кај мене во тој период и разговаравме. Ми го опиша настанот, и јас му реков ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако оптимизмот на Пендаровски се должи на дополнителни национални отстапки со Бугарија, ги предупредувам и него и Заев дека ВМРО-ДПМНЕ таква работа нема да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска на отворањето на семинарот во организација на ВМРО-ДПМНЕ и Фондацијата Конрад Аденауер, насловен како ...
| | веќе видена | слични

Најпрвин да се заблагодарам на Кондрад Аденауер Фондацијата за поддршката што сите овие години ја дава на ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија, но истовремено има ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „360 степени“ вели дека како партија се подготвени да седнат и да разговараат со секоја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 580 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје (БППЗ) објави дека денеска на територија на Град Скопје имаше 16 интервенции за краток период од 13 часот ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Граѓаните се спремни за промени, затоа што со оваа локална и централна власт само тонат и немаат никаква помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: