Казни за 438 лица за неносење маска


2 копии
9 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
5 копии
4 копии
2 копии

Спроведените контроли на сообраќајната полиција на патиштата во дебарско потврдиле дека возачите сакале да возат побрзо од дозволеното, во населено, но повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 365 | | | веќе видена

Најлоша е ситуацијата во Старо Нагоричане, во некои села каде што вчера раководителот на секторот за операции и координации на Центарот за управување со кризи ...
сите 146 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена

Бугарскиот претседател Румен Радев оствари разговор со својот македонски колега Стево Пендаровски во врска со големиот пожар кај Кочани, соопшти Кабиентот на ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казни за 438 лица за неносење маска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: