Да помогнеме: На десетгодишната Симона и е потребна операција во странство

После тешка сообраќајна несреќа, на десетгодишната Симона Серафимова и е извршена операција на главата, по што настанале постоперативни компликации. Поради тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

39 годишниот Марјан Додевски боледува од Инвазивен малиген карцином, а лекарите во Македонија се откажале од неговото лекување. За среќа на семејството ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Преку објава на својот Фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче информира дека утрово имал средба со семејството на младата Верица Белчовска чии ...
| | веќе видена | слични

Утрово се сретнав со семејството на младата Верица Белчовска чии органи беа донирани и спасија животи. Најмалку што можеме да сториме за овие неизмерно хумани ...
| | веќе видена | слични

За таткото и братот на младата Верица Белчовска која почина и чии органи беља донирани е обезбедено вработување. Владата им доделила и стан на користење во ...
| | веќе видена | слични

Утрово се сретнав со семејството на младата Верица Белчовска чии органи беа донирани и спасија животи- напиша на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да помогнеме: На десетгодишната Симона и е потребна операција во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: