Филипче: Семејството Белчовски ни покажаа што значи да си човечен

Преку објава на својот Фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче информира дека утрово имал средба со семејството на младата Верица Белчовска чии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

39 годишниот Марјан Додевски боледува од Инвазивен малиген карцином, а лекарите во Македонија се откажале од неговото лекување. За среќа на семејството ...
| | веќе видена | слични

Горан Митревски од Скопје моли за помош, се работи за неговата ќерка која е со дијагноза Аутизам, тој бара само некој да му помогне да отсвари средба со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Семејството Белчовски ни покажаа што значи да си човечен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: