Да помогнеме: На десетгодишната Симона и е потребна операција во странство

После тешка сообраќајна несреќа, на десетгодишната Симона Серафимова и е извршена операција на главата, по што настанале постоперативни компликации. Поради тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

39 годишниот Марјан Додевски боледува од Инвазивен малиген карцином, а лекарите во Македонија се откажале од неговото лекување. За среќа на семејството ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Преку објава на својот Фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче информира дека утрово имал средба со семејството на младата Верица Белчовска чии ...
| | веќе видена | слични

Утрово се сретнав со семејството на младата Верица Белчовска чии органи беа донирани и спасија животи. Најмалку што можеме да сториме за овие неизмерно хумани ...
| | веќе видена | слични

За таткото и братот на младата Верица Белчовска која почина и чии органи беља донирани е обезбедено вработување. Владата им доделила и стан на користење во ...
| | веќе видена | слични

Утрово се сретнав со семејството на младата Верица Белчовска чии органи беа донирани и спасија животи- напиша на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија е подготвена да се вклучи во конструктивен дијалог со Бугарија, за да обезбеди целосна имплементација на Договорот за добрососедство и соработка. Во ...
сите 129 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 221 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со генералниот секретар на ...
сите 172 | | | веќе видена

Од меѓународната кредитна институција за ДВ објаснуваат дека модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди. Планот за ...
сите 338 | | | веќе видена

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
сите 306 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да помогнеме: На десетгодишната Симона и е потребна операција во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: