Toyota ќе паузира две фабрики во Јапонија поради недостиг од чипови

5 копии

Германскиот Кјурвак очекува европско одобрување на неговата вакцина против Ковид-19 најдоцна во јуни и работи на проширување на производствените капацитети, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Форд Мотор разгледува опции дали да го запре производството на возила во осум свои фабрики во Северна Америка во различни периоди ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот американски производител на моторни возила „Форд Моторс“ разгледува опции да го запре производството на возила во осум свои фабрики во Cеверна ...
| | веќе видена | слични

Тоа се очекува да го преполови производството на компанијата во вториот квартал од 2021 година. Во втората половина на годината, компанијата очекува да изгуби ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Toyota ќе паузира две фабрики во Јапонија поради недостиг од чипови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: