Форд Мотор разгледува дали да го запре производството во осум свои фабрики во Северна Америка во јуни

Време зa читање: < 1 минутa Форд Мотор разгледува опции дали да го запре производството на возила во осум свои фабрики во Северна Америка во различни периоди ...
| | веќе видена | слични

Технолошките компании Dell и HP генерираа квартални приходи што ги надминаа проценките на Вол Стрит, бидејќи потрошувачите продолжија да купуваат компјутери, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американските банки годинава ќе забележат рекордни нивоа на приходи, анализира Институтот за меѓународни финансии (IIF) за Си-Ен-Би-Си. – Оптимизмот ...
| | веќе видена | слични

– Оптимизмот произлегува од податоците за закрепнување на американската економија. Ова ќе го зголеми нивото на кредитиреање и таксите што ги добиваат банките, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Во 2023 година ќе се врати бројот на патници во авионите во светот на нивото од 2019 година односно како пред пандемијата со Ковид-19, што доведе до колапс на ...
| | веќе видена | слични

Се очекува годинава бројот на превезени патници ширум светот да биде 52 отсто од пред кризата, а следната година да се искачи на 88 проценти. Дури во 2023 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 382 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Форд Мотор разгледува дали да го запре производството во осум свои фабрики во Северна Америка во јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: