Какви рестрикции ќе имаме во следните недели - Комисијата даде препораки до Владата


Полицискиот час останува во сила уште најмалку две недели. Нема олабавување на рестриктивните мерки потврдија од Министерството за здравство и движењето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот министер за здравство Златибор Лончар денеска уште еднаш апелираше до сите граѓани, особено до младите, да се вакцинираат во што поголем број, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Професорот Никола Пановски се надева дека бројот на починати поради компликации од корона вирусот нема повеќе да се качува нагоре, одноно дека нема веќе да ...
| | веќе видена | слични

Д-р Никола Пановски во гостувањето на ТВ 24 упати критики кон државата за состојбата со антибиотиците за време на пандемијата на ковид-19. Според него, веќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почнува да се собираат луѓе и во затворен простор, до сега оптимистички е дека има паѓање на бројките. Има колективен имунитет некаков, изненаден сум колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почнуваат да се собираат луѓе во затворен простор низ светов. Досега изненадувачки и оптимистички е дека не се јавува зголемување на заразени, исто и кај нас. ...
| | веќе видена | слични

Д-р Никола Пановски вели дека засега децата не треба да бидат опфатени со имунизацијата. Рече дека земјава веќе има стекнато колективен имунитет, ако во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека во 2017 година го оставил ЕЛЕМ со 30 милиони евра во депозити и на сметка, а ...
сите 176 | | | веќе видена

Најголемиот австралиски град Сиднеј повторно воведе „благи“ ограничувања за спречување на ширењето на многу заразната делта варијанта на корона вирусот, ...
сите 368 | | | веќе видена

Зоран Заев не е искрен со Бугарија и се надевам дека претседателот Румен Радев нема да падне во заблуда. Се надевам дека претседателот Румен Радев, со својот ...
сите 376 | | | веќе видена

Во однос на темата која што излезе вчера во медиумите од коалициониот партнер на Зоран Заев за промена на химна и знаме, единствениот договор за кој веруваме ...
сите 207 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какви рестрикции ќе имаме во следните недели - Комисијата даде препораки до Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: