Ѓорчев: Заедно со Мицкоски се подготвуваме за победа – силно сме мотивирани


Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на социјалните мрежи сподели фотографии која заедно со лидерот Мицкоски ја имале во Битола. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со шефот на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која, со кој сподели информации во однос на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лагата нема граница, а кога доаѓа од политичари лакеи на Зоран Заев можеби сме песимисти, можат тие и полошо. Најавуваа масовна вакцинација во декември 2020 и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук напиша дека масовната вакцинација наместо во декември започнала во мај и дека поради тоа Македонија е меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најавуваа масовна вакцинација во декември 2020 и додека трчаа по провизии започнавме во мај 2021, убедливо последни во Европа. Според бројот на починатите сме ...
| | веќе видена | слични

Родителите не прифаќаат нивните деца да учат од дигитални учебници, кои ќе бидат во ПДФ формат и со големина колку една скрипта. Отпорот против, таканаречениот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски реагира на веста дека вчера пристигнаа уште 10500 вакцини од Фајзер. Вакцините се донација. Лагата нема граница, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Дигитализација не претставува PDF формат на учебник, туку дигитализација претставува мултимедијална интеракција со компјутерот. И ние го имавме тоа предвидено ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Во најмалку 10 од 13 општини во кои ќе победат кандидати за градоначалници од албанската заедница, доколку ја сакаат поддршката од ВМРО-ДПМНЕ и нејзините ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на ЦУК Стојанчо Ангелов во Тема на денот на Сител телевизија изјави дека пожарот во Кочани се развил неочекувано, дека бил контролиран и не постоела ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 154 | | | веќе видена

По предлог на ДОМ, Владата на денешната седница ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска. Владата го назначи Сретен ...
сите 77 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорчев: Заедно со Мицкоски се подготвуваме за победа – силно сме мотивирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: