Мицкоски: Отворени сме за коалиција со албанска партија - ова се нашите услови

Во најмалку 10 од 13 општини во кои ќе победат кандидати за градоначалници од албанската заедница, доколку ја сакаат поддршката од ВМРО-ДПМНЕ и нејзините ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на албанската опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша, обвини дека изборниот масакр извршен на 25 април не претставува направена неправда само врз ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција (ДУИ) досега спровела четири анкети за тоа кои би можеле да бидат можните кандидати на партијата за есеснските локални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германскиот министер за Европа, Михаел Рот, по средбата со лидерот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша изјави дека „се соглсува со него дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По низата критики за недостаток на транспарентност или еднаквост во трката, партиската изборната комисија на опозициската Демократска партија го објави бројот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Се продлабочува поделеноста во албанската опозициска Демократска партија (ПД), која јавно избувна по поразот на парламентарните избори одржани на 25 април. ...
| | веќе видена | слични

Ние сме заинтересирани за соработка со сите партии врз основа на нашата идна работа што ќе се заснова на максимална транспарентност, искреност и посветеност, ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Бесим Небиу вели дека најавите на ВМРО – ДПМНЕ дека ќе постави услов нив да им припадне претседавач на Советот во општините каде би ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на албанската опозициска коалиција и висок експонент на Алтернативата, Скендер Реџепи, во изјава за Слободен печат, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 161 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска треба да расправа за Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи во ...
сите 93 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 134 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Отворени сме за коалиција со албанска партија - ова се нашите услови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: