Митева до Царовска: Послушајте ја јавноста, не ги укинувајте учебниците на сила


Концепција за дигитализација со која ќе се укинат учебниците во основното образование нема да дозволиме да се спроведе. Масовните протести на родителите, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Правото да се иницира референдум е легитимно и уставно загарантирано, но не е оправдана причината поради која се користи ова право. Апсурдно е на референдум да ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ од денеска до четврток во подрачни одделенија на Државната изборна комисија во Скопје и Битола одново ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ започна со собирање на потписи за покренување постапка за референдум против дигитализација на ...
| | веќе видена | слични

Од денес до четврток, граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ треба да соберат 100 потписи за да се прифати иницијативата за распишување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓанската иницијатива поднесе барање до ДИК за распишување референдум за дигиталните учебници. Од денеска до четврток треба да соберат 100 потписи за да се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Дигитализација не претставува PDF формат на учебник, туку дигитализација претставува мултимедијална интеракција со компјутерот. И ние го имавме тоа предвидено ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Активни со Ковид-19 се 416 случаи во државава, од кои 158 се во Скопје. Според вчера објавените податоци на Институтот за јавно здравје, од направени 3.680 ...
сите 367 | | | веќе видена

Србија и Црна Гора ќе ги одржат своите први Меѓувладини конференции со ЕУ во рамки на новата преговарачка методологија на ЕУ усвоена минатата година, јави ...
сите 486 | | | веќе видена

Имаме исчекор – ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ. На средбите во Софија го активиравме дијалогот и потврдивме дека сме за ...
сите 371 | | | веќе видена

Малата Лара вчера наполни една година, а еден од гостите на нејзиниот роденден беше министерот за здравство Венко Филипче. А Лара, иако има само една година, ...
сите 78 | | | веќе видена

ОТКАКО ПАНДЕМИЈАТА ГО ЗГОЛЕМИ ЈАЗОТ ПОМЕЃУ ПОНУДАТА И ПОБАРУВАЧКАТА И работодавците и вработените треба да бидат мотивирани да размислуваат за трајност на ...
сите 181 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митева до Царовска: Послушајте ја јавноста, не ги укинувајте учебниците на сила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: