Репортери без граници поднесоа претставка пред МКС поради израелското уништување на зградата со медиуми вго Газа


Репортери без граници (РСФ) во неделата поднесоа претставка пред Меѓународниот кривичен суд (МКС) по израелските напади врз просториите во кои се сместени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелските власти соопштија дека дозволиле гориво, лекови и храна наменета за приватниот сектор во Газа да бидат испорачани во палестинската област за првпат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демонстранти синоќа излегоа на улиците на Тел Авив барајќи соживот на Евреите и Арапите. Вакви протести имаше во повеќе градови во Израел, со кои се бара мир ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судирот помеѓу Израел и Хамас драматично ги зголеми тензиите и во израелските градови, во кои Евреите и Палестинците живеат заедно со децении. Со примирјето и ...
| | веќе видена | слични

Животот се враќа во Појасот Газа, а Палестинците повторно одат на риболов. Рибарите вчера се вратиле во пристаништето Ал-Мина. Во текот на претходните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 393 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 179 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 199 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 452 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Репортери без граници поднесоа претставка пред МКС поради израелското уништување на зградата со медиуми вго Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: