Радикални исламисти му се заканувале по живот на Мицкоски откако даде поддршка на Израел

Oпозициската партија ВМРО-ДПМНЕ информира дека откако нивниот лидер Христијан Мицкоски даде поддршка на Израел, на правото на самоодбрана на Израел, тој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Израел и Газа ги интензивираат меѓусебните ракетирања, дел од македонскиот политички врв се произнесе околу вооружениот конфликт кој моментално е во ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера им се заблагодари на Твитер на земјите кои го поддржаа Израел во последните судири со Палестинците, вклучително и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Твитот што го објавив во однос на случувањата помеѓу Израел и Палестина е соодветен на нашите политики кои повикуваат на престанок на насилството од двете ...
| | веќе видена | слични

Со твит се огласи премиерот на Израел Венјамин Нетанјаху, за како што рече поодржувањето на правото на самоодбрана, меѓу знамињата кои се дел от твитот е и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После поддршката на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за правото на самоодбрана на државата Израел видовме дека се случуваат едни големи би рекол ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски вели дека партијата продолжува со организирање на предупредувачки протести во насока на фактите, а тоа е дека ...
сите 431 | | | веќе видена

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 111 | | | веќе видена

Филипче: Се посвесни се семејствата за тоа какво добро дело прават кога ќе се согласат да се донираат органите од пациенти Пациентот со трансплантирано срце ...
сите 114 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 299 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 268 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска на протестот пред Министерството за надворешни работи ги повика премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Никола ...
сите 379 | | | веќе видена

Повторно се затвора главниот град на Чиле, Сантијаго и покрај доброто темпо на вакцинацијата. Здравствените власти најавија повторно затворање на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радикални исламисти му се заканувале по живот на Мицкоски откако даде поддршка на Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: