Вучиќ: Наскоро граѓаните од регионот ќе може да се вакцинираат во Србија


Српскиот претседател Александар Вучиќ истакна дека наскоро сите од регионот ќе може да се вакцинираат во Србија. Вели дека наскоро ќе им биде овозможено на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ, одговарал на прашање на бугарски „БГНЕС“ дали Србија се срами од имињата на бугарските национални херои и затоа ги ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ и неговиот гостин, бугарскиот претседател Румен Радев, се состанале во Димитровград, каде што ќе имаат средба со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја отфрли идејата недела да биде неработен ден. При отворање на фабрика за автоделови на германската компанија АФТ во ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ во недела во Димитровград ќе се состане со бугарскиот претседател Румен Радев, јави дописникот на МИА од Белград. Како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има ...
сите 166 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Наскоро граѓаните од регионот ќе може да се вакцинираат во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: