Вучиќ: Наскоро граѓаните од регионот ќе може да се вакцинираат во Србија


Српскиот претседател Александар Вучиќ истакна дека наскоро сите од регионот ќе може да се вакцинираат во Србија. Вели дека наскоро ќе им биде овозможено на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ, одговарал на прашање на бугарски „БГНЕС“ дали Србија се срами од имињата на бугарските национални херои и затоа ги ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ и неговиот гостин, бугарскиот претседател Румен Радев, се состанале во Димитровград, каде што ќе имаат средба со ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја отфрли идејата недела да биде неработен ден. При отворање на фабрика за автоделови на германската компанија АФТ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Александар Трајковски смета дека поразот од Австрија не е слика за случувањата на теренот, тој верува дека нема да им се наруши самодовербата, на мечот против ...
сите 245 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Во Брисел, премиерот Зоран Заев ја предводи владината делегација составена од министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за одбрана Радмила ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Наскоро граѓаните од регионот ќе може да се вакцинираат во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: