И Димитровград доби споменик на Кирил и Методиј (ВИДЕО)


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва објави видео на Инстаграм во кое повторно апелира до граѓаните да се вакцинираат, за Србија, пред се, да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по напорното утро обележано на неколку состаноци, реши да се освежи со домашна супа пред продолжението на напорниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
5 копии

Односите меѓу Србија и Бугарија се многу добри, а двете земји негуваат пријателски врски, рече претседателот Александар Вучиќ, нагласувајќи дека припадниците ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 272 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има ...
сите 157 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Димитровград доби споменик на Кирил и Методиј (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: