Вучиќ-Радев: Не реагирам кога велат дека Ниш и Пирот се – Бугарија


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва објави видео на Инстаграм во кое повторно апелира до граѓаните да се вакцинираат, за Србија, пред се, да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по напорното утро обележано на неколку состаноци, реши да се освежи со домашна супа пред продолжението на напорниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
6 копии

Односите меѓу Србија и Бугарија се многу добри, а двете земји негуваат пријателски врски, рече претседателот Александар Вучиќ, нагласувајќи дека припадниците ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ, одговарал на прашање на бугарски „БГНЕС“ дали Србија се срами од имињата на бугарските национални херои и затоа ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 184 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ-Радев: Не реагирам кога велат дека Ниш и Пирот се – Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: