Мицкоски: Овој пат нема да ја обновуваме Македонија, ќе треба да ја градиме од почеток


Јас сум убеден дека допрва доаѓаат нашите подобри времиња, нашите минути, нашите часови, нашите месеци, нашите години. Овој пат нема да ја обновуваме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев, Димитров и Османи треба да поднесат одговорност, затоа што на изборите лани најавија дека ќе се почнат преговорите со ЕУ, но тоа не се случува, изјави на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на Сопиште јавно го праша премиерот Зоран Заев и Владата дали мислат дека Софија би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната посета во Сопиште, потпретседателот и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во однос на најавите за зголемување на даноците на Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

При посетата на општина Сопиште, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски беше запрашан за новиот закон на Заев за продажба на земјиште. „Во однос ...
| | веќе видена | слични

На денешната посета во Сопиште, потпретседателот и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на новинарско прашање дали очекува да се отпочнат преговори со ...
| | веќе видена | слични

Да ви се заблагодарам за присуството, денеска сме во рамки на теренските активности на ВМРО-ДПМНЕ во посета на општина Сопиште. Имавме веќе средба со ...
| | веќе видена | слични

Денес потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски оствари средба со граѓаните во општина Сопиште, при што потоа одговори и на прашања поставени од ...
| | веќе видена | слични

Во отсуство на суштинска аргументација не треба да има предвремени парламентарни избори и по две децении ред е да одиме на редовни во 2024 година со цел да се ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за „Фокус“ вели дека очекува целосна дипломатска офанзива од ЕУ врз Бугарија зашто, како што рече, ако се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја одобри вакцината на „Фајзер“ за ...
сите 429 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 311 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Пакистан биле откриени вчера во реонот на с.Лојане, кај место викано „Воденица“, при што А.С.(20) од Пакистан бил лишен од слобода, ...
сите 499 | | | веќе видена

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за ...
сите 120 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Овој пат нема да ја обновуваме Македонија, ќе треба да ја градиме од почеток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: