Николоски: Сопиште е пример како кадрите на ВМРО-ДПМНЕ го реализираат она што е ветено


Да ви се заблагодарам за присуството, денеска сме во рамки на теренските активности на ВМРО-ДПМНЕ во посета на општина Сопиште. Имавме веќе средба со ...
| | веќе видена | слични

Денеска во изјавата за медиуми, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски беше прашан за коментар по повод најавата на премиерот Заев дека компании ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски изјави денеска во Охрид дек за случајот со рекетот од 250 илјади евра во РЕК Битола дознале од висок ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, во денешната изјава на новинарско прашање како ги коментира 8 милијарди евра кои Заев ги најави како ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарски прашања на настанот организиран од Конрад Аденауер, во однос на најновата афера ...
| | веќе видена | слични

Гледам дека веќе три дена наместо да се истражува Вице и раководството на РЕК Битола, кое што се обидело да направи рекет од 250 илјади евра, се гонат оние кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска го затвораме последниот настан кој што го имаме со германската фондација Конрад Аденауер за обука на целокупната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ. Во ...
| | веќе видена | слични

Бројни домашни и меѓународни експерти, пред сѐ од Германија, пратеници од германскиот Бундестаг и министри од сојузната влада, учествуваа во обуката на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување на емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија кажа дека ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да разговара со ...
| | веќе видена | слични

„Уште пред би рекол три години зборувавме за оваа тема и зборувавме дека компанија блиска до фамилијата Заеви, блиска до фамилијата на власт практично извршува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев по денешниот настан во Министерството за одбрана, одговарајќи на новинарски прашања околу најавата дека од учебниците и од спомениците ќе ...
сите 269 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 50 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 476 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бегаат од темата за трагедијата со модуларната болница. Се обидуваат да ја игнорираат, да дефокусираат, да блокираат собраниска расправа. За власта ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Сопиште е пример како кадрите на ВМРО-ДПМНЕ го реализираат она што е ветено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: