Деветмина повредени при престрелка во САД


2 копии

Најмалку шест лица загинаа е десетина се повредени во напад со бомба на собир во југозападен Пакистан што го организирала религиозна група со цел осуда на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во експлозија на гас во Хајшам, Ланкашир, загина едно дете, а други четири лица беа повредени пренесуваат медиумите во таа земја. Како резултат на ...
| | веќе видена | слични

Како резултат на експлозијата, две куќи се уништени, а третата е сериозно оштетена. Експлозијата се случила ноќеска во 2:30 часот на авенијата Мелодајл, објави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Експлозија во џамија во Шакар Дар, Авганистан, уби најмалку 12 лица, а десетици се повредени, јавија авганистанските медиуми повикувајќи се на локалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
сите 417 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 370 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 181 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деветмина повредени при престрелка во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: