СДСМ: Со шестиот пакет мерки обезбедуваме силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор


2 копии

Владата предводена од СДСМ продолжува да обезбедува помош и поддршка за домашната економија. Во таа насока, како дел од Шестиот пакет економски мерки, објавени ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за економија го објави јавниот повик за пријавување на интерес од страна на угостителските објекти за сместување за прием на гости кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Право на учество на јавниот повик имаат сите категоризирани угостителски објекти за сместување (хотели) кои се лиценцирани и се во туристичките центри во ...
| | веќе видена | слични

Основна цел на оваа мерка е да  им се овозможи на лицата со ниски приходи да искористат   годишен одмор во туристичките центри во Република Македонија, и во ...
| | веќе видена | слични

Претставници на над 1.300 музичари и членови на шест сродни музички здруженија, денеска повторно реагираа и најавија протест за наредната среда, бидејќи власта ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата денеска на седница го задолжи Генералниот секретаријат да го објави јавниот повик за финансиска поддршка за регистрирани фотографски студија и фитнес ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час и носењето маски остануваат најмалку до 1 јуни. На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донелазаклучок ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши и генералниот секретар на Владата Мухамед Зеќири денеска информираа дека се објавени седум јавни повици за финансиска ...
| | веќе видена | слични

Веќе втора година здравствените работници се изложени на максимален притисок во борбата со Ковид 19 вирусот, ризикувајќи ги своите животи и спасувајќи многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, се огласи за видеото на кое се гледа неговиот наследник, Џо Бајден, со спремни одговори на новинарски прашања за ...
сите 54 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 109 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 304 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска во Струмица отвори Канцеларија за непосреден контакт со граѓаните. Како што соопшти владиниот Сектор за односи со ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Македонија под режимот на мафијата на Заев, граѓани од прв и втор ред има и дури и во издавањето на пасоши. И тоа во прв ред се криминалците блиски до Заев, ...
сите 66 | | | веќе видена

Зголемената еколошката такса за горивата негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. На светската берза расте цената на суровата нафта, а на домашен терен ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Со шестиот пакет мерки обезбедуваме силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: