„Фелата е 100% ограничена“ – музичарите без свирки и помош со протест ќе бараат слух од власта

Претставници на над 1.300 музичари и членови на шест сродни музички здруженија, денеска повторно реагираа и најавија протест за наредната среда, бидејќи власта ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во врска со Предлогот на закон за изменување и дополнување на законот за игри на среќа, кој министерството за финансии, неодамна го објави на ЕНЕР, Групацијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предложените законски измени за игри на среќа директно засегаат 10 000 луѓе, кои ќе ги загубат своите работни места. Државата ќе изгуби 280 милиони евра на ...
| | веќе видена | слични

„Не сме за јавни пари да се даваат на приватни медиуми. Во 2016. на предвремените парламентарни избори ветија дека ќе нема јавни пари во приватни медиуми, но ...
| | веќе видена | слични

Дистанца 500 метри од основни и средни училишта е гол популизам. Бидејќи, малолетните ученици пешачејќи или возејќи се во автомобил или автобус до училиштето ...
| | веќе видена | слични

Апелираме до надлежните институции да не преземаат чекори кои ќе ги зголемат веќе напластените тешки економски последици од светската пандемија со ковид-19, се ...
| | веќе видена | слични

Апелираме до надлежните институции да не преземаат чекори кои ќе ги зголемат веќе напластените тешки економски последици од светската пандемија со ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фелата е 100% ограничена“ – музичарите без свирки и помош со протест ќе бараат слух од власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: