Пункт за вакцинација во Велес


Во регионалниот пункт во спортската сала „Перо Наков“ во Куманово до денеска се вакцинирани 13.800 граѓани од општините Куманово, Липково, Старо Нагоричане, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одѕивот на граѓаните за вакцинирање во Регионалниот центар за имунизација во Охрид е добар. Од стартот на вакцинирањето пред две седмици досега во Охрид се ...
| | веќе видена | слични

Попладнево во Општата болница со проширена дејност во Дебар, пристигна нова пратка со 200 дози вакцини од Синофарм, потврди за МИА, Баки Алили директор на ...
| | веќе видена | слични

Изминатото деноноќие во Косово е регистриран еден смртен случај на заболен од ковид-19, со што бројот на жртви на пандемијата, од нејзиното појавување во март ...
| | веќе видена | слични

Синдикалната организација на АД ЕСМ и Синдикатот на РЕК Битола донираа вода за пиење во Вакциналниот пункт во Битола. Вкупно 13.000 шишиња вода се ставени на ...
| | веќе видена | слични

Иако последните денови има благо опаѓање на бројот на новозаболени од Ковид-19, Комисијата за заразни болести на вчерашниот состанок донесе предлог да останат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од пожар што избувна вечерва позади скопското средно училиште „Димитар Влахов“, била зафатена тревата, информираа од Противпожарната служба - Скопје. Пожарот е ...
сите 338 | | | веќе видена

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 525 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 232 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската ...
сите 371 | | | веќе видена

Србија испрати четири хеликоптери за гаснење на пожарите, објави на својата фејсбук-страница министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. – Државата е со ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пункт за вакцинација во Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: