Дебар доби нова пратка од 200 дози вакцина од Синофарм, активни на Ковид-19 пет лица

Попладнево во Општата болница со проширена дејност во Дебар, пристигна нова пратка со 200 дози вакцини од Синофарм, потврди за МИА, Баки Алили директор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На два пункта во ЈЗУ Здравствен дом по пауза од неколку дена,од денеска продолжи ревакцинацијата на лицата кои пред три недели се вакцинирани со ...
| | веќе видена | слични

Вакцини во државата нема? Веќе во неколку пунктови не се одвива вакцинација со денови против КОВИД-19. Во пунктовите во кои што не се одвива вакцинација, има ...
| | веќе видена | слични

Лагата нема граница, а кога доаѓа од политичари лакеи на Зоран Заев можеби сме песимисти, можат тие и полошо. Најавуваа масовна вакцинација во декември 2020 и ...
| | веќе видена | слични

Нема веќе патување до Кавадарци по вакцина, барем не за оние жители на Велес, Чашка, Градско и Лозово кои треба да примат прва доза. Од денеска за нив почна да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 525 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 232 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската ...
сите 372 | | | веќе видена

Многу е важно да се освестиме, многу е важно денеска да го говориме за она што се случуваше вчера. Имено, вчера битката за Кочани за среќа заврши онака како ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебар доби нова пратка од 200 дози вакцина од Синофарм, активни на Ковид-19 пет лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: