Црна Гора ги олеснува рестрикциите


Пехчево и Демир Капија имаат најмалку активни случаи на коронавирусот во државата. Во овие две општини има по 2 активни. Во Македонски Брод има 3 активни, во ...
| | веќе видена | слични

Дури 56,7 проценти од испитаниците кои имаат пост-ковид симптоми го подобриле своето здравје по вакцинирањето, покажува новото истражување спроведено во Велика ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
7 копии
2 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 154.891, бројката на оздравени пациенти е 146.499, на ...
| | веќе видена | слични

Седумнаесет лица починаа во изминатите 24 часа по компликации од ковид-19, а од 2.953 тестирања регистрирани се 87 нови случаи, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 707 | | | веќе видена

Работодавците во Москва се должни да отпуштаат вработени кои одбиваат вакцинација против коронавирусот, соопштија од Оперативниот штаб за контрола и следење ...
сите 478 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 701 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 159 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црна Гора ги олеснува рестрикциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: