Нови 87 КОВИД-заразени, 17 починати и 197 оздравени


7 копии
2 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.169, бројката на оздравени пациенти е 147.301, на ...
| | веќе видена | слични

Две недели по ред драстично се намалува бројот на новозаразени, починати и хоспитализирани пациенти заразени со ковид 19 во македонија. Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 87 КОВИД-заразени, 17 починати и 197 оздравени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: