КОРОНАТА ПОВТОРНО НАПАЃА: Денес 17 починати, 87 новозаразени


7 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 149 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е 249 ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија, од почетокот на епидемијата заклучно со вчера изнесува 155.117, бројката на оздравени пациенти е ...
| | веќе видена | слични

Податоците од Министерството за здравство покажуваат дека Ковид-19 дефинитивно се смирува во Македонија. Во главниот град, кој изминатите месеци, кога беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 36 часа екипите на ТППЕ Куманово помагаат во Старо Нагоричане, каде беснеат пожари. Помагаат во Малотино, како и во селата Ваксинце и Матејче во ...
сите 359 | | | веќе видена

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 130 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 331 | | | веќе видена

Најлоша е ситуацијата во Старо Нагоричане, во некои села каде што вчера раководителот на секторот за операции и координации на Центарот за управување со кризи ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 365 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОРОНАТА ПОВТОРНО НАПАЃА: Денес 17 починати, 87 новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: