Нелоски: ЕУ не сака да седи на иста маса со Заев кој дома се дружи со најголемиот турски мафијаш


Македонија нема друга опција освен ЕУ, но датумот не е копче кое преку ноќ ќе ни го подобри животот. Во овој момент во Македонија имаме деградација на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во врска со аферата Мафија повеќе од јасно е на целата македонска јавност е дека врвот на пирамидата нема одговорност во овој момент што не значи дека во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние имаме киднапирана држава и позади тој навидум “добар човек“ како што сака да се претстави Зоран Заев со раката на срцето, позади тоа се крие деспот кој што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Станува збор за предлог законско решение коешто доаѓа од владејачкото мнозинство односно од СДСМ и не доаѓа на предлог од ВМРО-ДПМНЕ. Оние тези коишто се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Марија Митева, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија „Утро со Златев“ на Радио Лидер, вели дека безбедноста на државата е под сериозен притисок по ...
| | веќе видена | слични

Безбедноста на државата е под сериозен притисок по престрелката во скопски Бутел, додавајќи дека СДСМ треба да даде одговор зошто високи функционери на СДСМ се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Со Преспанскиот договор се отвори вратата и затоа има бугарски политичари кои ни кажуваат дека тоа треба да го направиме и со Бугарија и дека додека не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 382 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 148 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нелоски: ЕУ не сака да седи на иста маса со Заев кој дома се дружи со најголемиот турски мафијаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: