Oткако не отиде на денот на загинувањето, Пендаровски со грузиската претседателка го посети гробот на Гоце Делчев


Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за култура Ирена Стефоска и министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто, кој е во работна посета на нашата држава, ...
| | веќе видена | слични

„Ние не сме во ЕУ и за нас е многу тешко да ги коментираме настаните, односно кои треба да бидат процедурите за донесување одлуки во ЕУ. Сепак јас сум оптимист ...
| | веќе видена | слични

Како да е претседател на Владата, првиот вицепремиер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на средбата со грузиската претседателка Саломе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денес беше домаќин на грузиската претседателка Саломе Зурабичвили , ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска, имаше работен ручек со претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили на кој што изразил надеж дека конечно ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, му одржа лекција на својот колега и домаќин Стево Пендаровски по љубов кон својата татковина и почит кон ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер Талат Џафери најави дека до крајот на мај ќе се формира група за соработка со Парламентот на Грузија. Тој денеска имаше работен ручек со ...
| | веќе видена | слични

Тврдоглавост, упорност и оптимизам. Македонија и Грузија мора со овие карактеристики да ги надминат пречките кон членство во ЕУ, како две земји кои се ...
| | веќе видена | слични

„Ми претставува голема чест денеска да остварам средба со претседателката на Грузија, г-ѓа. Саломе Зурабичвили, во име на Владата на нашата држава“, објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 215 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 114 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 122 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oткако не отиде на денот на загинувањето, Пендаровски со грузиската претседателка го посети гробот на Гоце Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: