Oткако не отиде на денот на загинувањето, Пендаровски со грузиската претседателка го посети гробот на Гоце Делчев


Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за култура Ирена Стефоска и министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто, кој е во работна посета на нашата држава, ...
| | веќе видена | слични

„Ние не сме во ЕУ и за нас е многу тешко да ги коментираме настаните, односно кои треба да бидат процедурите за донесување одлуки во ЕУ. Сепак јас сум оптимист ...
| | веќе видена | слични

Како да е претседател на Владата, првиот вицепремиер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на средбата со грузиската претседателка Саломе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денес беше домаќин на грузиската претседателка Саломе Зурабичвили , ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска, имаше работен ручек со претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили на кој што изразил надеж дека конечно ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, му одржа лекција на својот колега и домаќин Стево Пендаровски по љубов кон својата татковина и почит кон ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер Талат Џафери најави дека до крајот на мај ќе се формира група за соработка со Парламентот на Грузија. Тој денеска имаше работен ручек со ...
| | веќе видена | слични

Тврдоглавост, упорност и оптимизам. Македонија и Грузија мора со овие карактеристики да ги надминат пречките кон членство во ЕУ, како две земји кои се ...
| | веќе видена | слични

„Ми претставува голема чест денеска да остварам средба со претседателката на Грузија, г-ѓа. Саломе Зурабичвили, во име на Владата на нашата држава“, објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во рамките на своите дополнителни активности за време на Самитот на НАТО во Брисел, претседателот на Владата Зоран Заев имаше средба со претседателот на ...
сите 519 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 504 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oткако не отиде на денот на загинувањето, Пендаровски со грузиската претседателка го посети гробот на Гоце Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: