Груби: С. Македонија ќе помогне во процесот на реформи што треба да се направат во Грузија


„Ми претставува голема чест денеска да остварам средба со претседателката на Грузија, г-ѓа. Саломе Зурабичвили, во име на Владата на нашата држава“, објави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за култура Ирена Стефоска и министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто, кој е во работна посета на нашата држава, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште пред три недели ние како Министерство за култура до надлежните доставивме списоци од првата најзагрозена група на културни работници, а тоа се музичко ...
| | веќе видена | слични

„Ние не сме во ЕУ и за нас е многу тешко да ги коментираме настаните, односно кои треба да бидат процедурите за донесување одлуки во ЕУ. Сепак јас сум оптимист ...
| | веќе видена | слични

Како да е претседател на Владата, првиот вицепремиер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на средбата со грузиската претседателка Саломе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денес беше домаќин на грузиската претседателка Саломе Зурабичвили , ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска, имаше работен ручек со претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили на кој што изразил надеж дека конечно ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, му одржа лекција на својот колега и домаќин Стево Пендаровски по љубов кон својата татковина и почит кон ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер Талат Џафери најави дека до крајот на мај ќе се формира група за соработка со Парламентот на Грузија. Тој денеска имаше работен ручек со ...
| | веќе видена | слични

Тврдоглавост, упорност и оптимизам. Македонија и Грузија мора со овие карактеристики да ги надминат пречките кон членство во ЕУ, како две земји кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 161 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби: С. Македонија ќе помогне во процесот на реформи што треба да се направат во Грузија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: