135 Новозаразени со вирусот и 14 починати пациенти од Ковид-19

5 копии
11 копии
9 копии

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците во главниот град и во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат 490 лица позитивни или суспектни ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 17. мај 2021 (ИНПРЕС) – По речиси два месеци, откако поради потребата од кревет плус беше пренаменето за лекување ковид пациенти, нервното оддление во ...
| | веќе видена | слични

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 31 пациент позитивен и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Распродавањето, раскчмувањето и националните порази на Македонија имаат име и презиме, а тоа е Зоран Заев. Граѓаните на Македонија се уште не добија одговор за ...
сите 569 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 280 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 232 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека зголемената бројка на заразени и хоспитализирани со Ковид-19 е предмет на „сериозна, сериозна ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

135 Новозаразени со вирусот и 14 починати пациенти од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: