Во Србија од денес пријавување за парична помош од 60 евра за сите граѓани со постојан престој и лична карта


Во Србија од денес почна пријавувањето на полнолетните граѓани за финансиска помош од државата во износ од 60 евра во динарска противредност, јави допсиникот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По трговскиот центар Променада во Нови Сад, од денеска граѓаните вакцината против Ковид-19 можат да ја примаат и во трговскиот центар „Ушче“ во Белград. За ...
| | веќе видена | слични

Голема гужва се создаде утрово во трговскиот центар „Ушќе“ во Белград, каде што граѓаните дојдоа да се вакцинираат против ковид-19 без закажување, но и да ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен му испрати писмо на српскиот претседател Александар Вучиќ во кое му се заблагодарува за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Денес во 9 часот наутро е отворен пункт за вакцинација во Трговскиот центар Ушче во Белград. Секој што сака да се вакцинира може да го стори тоа без претходна ...
| | веќе видена | слични

Во трговскиот центар „Ушќе“ во Белград во 9 часот е отворен масовен пункт за вакцинација, каде што граѓаните можат да се вакцинираат против ковид-19 без ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на српската опозицијата денеска остварија онлајн средба со претставниците на Европскиот парламент во рамките на подготовките за меѓупартискиот ...
| | веќе видена | слични

Српскиот министер за финансии, Синиша Мали, денес изјавил дека сите вакцинирани граѓани или оние кои примиле една доза до 31 мај, ќе можат да аплицираат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 567 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија од денес пријавување за парична помош од 60 евра за сите граѓани со постојан престој и лична карта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: