Во Германија минатата година еден милион луѓе останаа без работа

4 копии

Во Германија минатата година поради пандемијата на Ковид-19 повеќе од еден милион вработени останаа без работа и покрај милијарди евра за таканаречена намалена ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На секое второ лице во светот му се намалиле приходите поради пандемијата на коронавирусот, а луѓето во сиромашните земји се особено погодени со загуба на ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со ковид-19 удри по џебовите на граѓаните ширум светот.. Според истражувањата на реномираната американска компанија Галуп,  се забележува пад на ...
| | веќе видена | слични

Приходите на секоја втора личност во светот се намалија поради пандемијата со коронавирусот, а луѓето во посиромашните земји беа особено погодени од губење на ...
| | веќе видена | слични

Во истражувањето учествувале 300.000 луѓе од 117 земји, а резултатите покажаа дека половина од оние кои имаат работа заработиле помалку поради пандемијата. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Последиците на пандемијата на ковид-19 беа катастрофални за жените, бидејќи повеќе милиони жени ширум светот се соочија со губење на работните места, и со ...
| | веќе видена | слични

Германските високообразовани работници многу помалку стравуваат дека би можеле да останат без работа поради автоматизацијата отколку нивните колеги во другите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, се огласи за видеото на кое се гледа неговиот наследник, Џо Бајден, со спремни одговори на новинарски прашања за ...
сите 436 | | | веќе видена

Екс министерот за одбрана на Бугарија и претседател на ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов, во ТВ-емисијата „Бугарија 24“ призна дека е навивач на македонската ...
сите 481 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 81 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 384 | | | веќе видена

Во Македонија под режимот на мафијата на Заев, граѓани од прв и втор ред има и дури и во издавањето на пасоши. И тоа во прв ред се криминалците блиски до Заев, ...
сите 66 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 233 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Германија минатата година еден милион луѓе останаа без работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: