Виена нема разбирање за блокадата на Бугарија


9 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, од утре започнува нова европска турнеја во неколку значајни европски метрополи: Берлин, Копенхаген и Стокхолм ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Она што сега му треба на регионот е европска перспектива, а не да дискутираме за проблеми од историјата. Словачка е силен поддржувач на процесот на проширување ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев повторно објави критики до македонскиот Стево Пендаровски, овој пат после неговото гостување во емисијата „Само ...
| | веќе видена | слични

Нема гаранции за датум во јуни – на Македонија и останаа само надежите дека европската врата можеби ќе се отвори ова лето. И покрај лобирањата на македонската ...
| | веќе видена | слични

Треба да се разгранички што е политички, а што историски критериум, изјави  Пендаровски, во Само интервју и изрази оптимизам дека решение за спорот ќе има, но ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Андерј Ковачев вели дека македонските власти треба да сфатат дека нив не им е проблем политичката криза во Бугарија и тоа што нема ...
| | веќе видена | слични

„Се чини дека некои луѓе продолжуваат да живеат во свет со паралелна реалност или се преправаат дека се погодени. Според претседателот на Македонија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виена нема разбирање за блокадата на Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: