За уште една недела продолжени рестриктивните мерки


Со новото законско решение, кое предвидува комбиниран модел на примена на учебници и други наставни и дидактички материјали, ниеден ученик нема да биде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сеќавањата за холокаустот создаваат голем немир и болка особено меѓу потомците на жртвите и хероите на болната идеја да се истреби цел еден народ, како и кај ...
| | веќе видена | слични

Сојузот никогаш не дал целосна поддршка за дигитализацијата на учебниците. Написите кои ова го тврдат ги водат читателите во погрешна насока. Иако рековме дека ...
| | веќе видена | слични

Од Средношколскиот сојуз реагираат на соопштението од Министерството за образование и наука дека „Младите ја поддржуваат дигитализацијата во образованието“, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонијо Милошоски денеска информира дека Предлог-законот за учебници и и други наставни и дидактички материјали во основно и средно образование, ...
| | веќе видена | слични

Секој ученик има право да избира од што ќе учи – дали од хартиен или од дигитален учебник, вели лидерот на Средношколскиот сојуз, Бленди Ходаи. – Ова е чуден и ...
| | веќе видена | слични

Родителите и учениците сами да изберат дали ќе користат дигитални или хартиени учебници. Средношколскиот сојуз вели дека белгискиот модел на дигитализација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За уште една недела продолжени рестриктивните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: