Собранието го усвои петтиот пакет мерки, гласаа и позитивни пратеници


4 копии

ВМРО-ДПМНЕ задоцниле со поднесување на листа на говорници за интерпелацијата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Наместо вчера во 11 часот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на почетокот на своето обраќање пред пратениците на седницата за негова интерпелација, која беше предложена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја напушти денешната седница за интереплација на министерот Оливер Спасовски, и нема да присуствува на гласањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во врска со интерпелацијата за неговата работа што беше поднесена во Собранието рече дека таа претставува ...
| | веќе видена | слични

Со статистики за сработеното, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски кажа дека интерпелацијата во Собрание за него е само можност да промовира што ...
| | веќе видена | слични

Ми поднесувате интерпелација за Сашо Мијалков, а нему постојано му се зголемуваат годините што треба да ги одлежи во затвор, им рече Оливер Спасовски, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Позитивно гледам на средбата меѓу Пендаровски и Мицкоски. Ние веќе 30 години збориме за политичка состојба, како да не знаеме да зборуваме за економска, ...
сите 226 | | | веќе видена

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

За посета на угостителските објекти, црквите, кината и театрите, трговските центри и моловите, за фитнес центрите, училиштата за танц, за домовите за стари ...
сите 285 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 327 | | | веќе видена

Треба да работиме на креирање на модели кои долгорочно ќе и помогнат на текстилната и кожарската индустрија да се подобри нивната состојба, а тоа може да се ...
сите 132 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 179 | | | веќе видена

На велешани кои завчера не се појавија на вакцинирање во Кавадарци, вчера не им било дозволено да се вакцинираат во пунктот во Велес, иако Министерството ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието го усвои петтиот пакет мерки, гласаа и позитивни пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: