Ивент индустријата ќе добие финансиска помош за смислување настани за Денот на независноста


Следната недела ќе биде објавен јавниот повик за финансиска поддршка од 1 милион евра за компаниите да можат да реализираат настани од јавен интерес со домашни ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во објавата додава дека мерката која ќе се реализира преку Развојната Банка, ќе им помогне на компаниите да ја зголемат ликвидноста, да ги реализираат своите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонската економија денес се карактеризира со високо ниво на конкурентност по успешното надминување на првичките шокови на пандемијата, се истакнува во ...
| | веќе видена | слични

Од ЗУМП „Музика Сега“ по официјалната објава на Владата за пакетите на мерки кои следуваат, констатираат дека дел од нивните членови ќе бидат опфатени и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тек е шестиот пакет мерки за справување со последиците од пандемијата што значи грижа и помош за работниците и стопанството, во вредност од 17, 8 милиони ...
| | веќе видена | слични

Почитувани членови на ЗУПМ “ Музика Сега ” знаеме дека со нетрпение очекувате официјални информации поврзани со петтиот и шестиот пакет мерки на Владата кои се ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Сојузот за стопански комори, Данела Арсовска, п вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 изјави дека петтиот пакет помош бил многу потребен за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 603 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 266 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Здруженито за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ денеска преку соопштение информира дека со посебна загриженост и вчудовиденост ја ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 315 | | | веќе видена

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен за РСЕ во Киев, каде што се состана со највисоките лидери на земјата, вклучувајќи го и претседателот Володимир ...
сите 106 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ивент индустријата ќе добие финансиска помош за смислување настани за Денот на независноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: