Принцoт Филип ќе биде погребан денеска, со церемонија која сам ја испланирал


Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
| | веќе видена | слични

Се верува дека 55-годишниот е роден во Велика Британија и бил зачнат кога Чарлс имал само 17 години, а Камила имала 18 години. Доранте-Деј е роден во април ...
| | веќе видена | слични
2 копии

67-годишната Опра Винфри за првпат јавно зборувала за интервјуто кое го направила со принцот Хари и Меган Маркл, за кое и понатаму се зборува. Водителката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Еден ден откако Хари се врати во САД, Меган Маркл беше забележана на прошетка со нејзиното синче Арчи, а на фотките веќе се познава нејзиното трудничко ...
| | веќе видена | слични

 Од сите монархии во светот, британското кралско семејство е најпознатото. Дури и да не следите што се случува, сигурно знаете по нешто за секој од ...
| | веќе видена | слични

Среќни родители. Денес е возбудлив ден во домот на кралското семејство во Кембриџ, бидејќи принцот Луис го слави својот трет роденден. Малиот принц е третото ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс е фотографирана со нејзиниот син Арчи во рацете. Меган беше облечена во фармерки и црна маица што го истакнуваше нејзиниот голем стомак. ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс наскоро ќе го роди своето второ дете, девојче, а сега е фатена во ретка прошетка со наскоро двегодишното момче На првите фотографии од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 288 | | | веќе видена

Барањата за живи свирки и свадби ќе бидат разгледувани во понеделник, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 285 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 552 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 481 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцoт Филип ќе биде погребан денеска, со церемонија која сам ја испланирал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: