Без петтиот пакет мерки, на принуден одмор ќе бидат пуштени тројно повеќе текстилни работници, предупредува синдикатот


Ако петтиот пакет мерки не се донесе до крајот на неделава, тројно повеќе текстилни работници ќе бидат пуштени на принуден одмор, предупредува Синдикатот за ...
| | веќе видена | слични

ОТКАКО ВЛАДАТА ГО ОБЈАВИ И ШЕСТИОТ ПАКЕТ МЕРКИ И шестиот пакет владини мерки, кој предвидува 17,8 милиони евра за поддршка на дејностите што во текот на овој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонската економија денес се карактеризира со високо ниво на конкурентност по успешното надминување на првичките шокови на пандемијата, се истакнува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тек е шестиот пакет мерки за справување со последиците од пандемијата што значи грижа и помош за работниците и стопанството, во вредност од 17, 8 милиони ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Сојузот за стопански комори, Данела Арсовска, п вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 изјави дека петтиот пакет помош бил многу потребен за ...
| | веќе видена | слични

Трети ден откако туристичко-угостителската комора започна со протести пред Министерството за финансии. Од денеска им се придружија и сметководителите. Под ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државата е финансиски ликвидна и стабилна и во Буџетот има доволно средства за исплата на шестиот пакет економски мерки за туристичко – угостителскиот сектор ...
| | веќе видена | слични

Економските мерки и политики што ги спроведува Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев обезбедуваат стабилизација на економијата и враќање на ...
| | веќе видена | слични

Доколку еден ресторан со просечен број од 20 пријавени вработени во 2019 година остварувал просечен дневен промет од 100.000 денари, а во 2020 година 60.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска, во вакциналниот пункт во Куманово, ја извршив личната и граѓанска должност со апликација на првата доза од вакцината на „Синофарм” за заштита од ...
сите 456 | | | веќе видена

На вчерашниот 26. конгрес на СДСМ, Сања Лукаревска беше прогласена за заменик претседателка на партијата, по повлекувањето на Радмила Шекеринска. Премиерот и ...
сите 289 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 286 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без петтиот пакет мерки, на принуден одмор ќе бидат пуштени тројно повеќе текстилни работници, предупредува синдикатот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: